top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraEgzotyczne Grille

Prawdziwe uzbeckie chlebki - lepioszki z pieca Tandoor!


Są to uniwersalne chlebki, które można podawać z mięsem i warzywami lub po prostu jeść je jako niezależne danie z miodem i herbatą lub mlekiem.

Ciasto: mąka 2 kg, mleko 800 ml, sól 2 łyżeczki, cukier 2 łyżki (lub 4 łyżki zagęszczonego słodzonego mleka), suche drożdże 24 g, olej roślinny 100 g.

Ciasto zagniatać przez co najmniej 30-40 minut. Ma być elastyczne i gładkie. Po ugniataniu przykryj ciasto i pozostaw ciasto w ciepłym miejscu na co najmniej 2 godziny.

Dalsze działania są widoczne na filmie. Lepioszki powinny mieć cienkie dno pośrodku i grube krawędzie. Smarujemy lepieszki mlekiem, posypujemy je sezamem i czarnuszką. W procesie przygotowywania staramy się, aby ciasto, z którym nie pracujemy bezpośrednio w tej chwili, było przykryte ręcznikiem lub folią. Przyklejamy lepioszki do ścian Tandooru jednym ostrym ruchem. Przed przyklejeniem - sensowne jest smarowanie lepioszki z tylnej strony osoloną wodą, wtedy lepieszka będzie lepiej trzymać się ściany. Piec przez 15 minut. Lepioszki nie potrzebują szczególnie wysokiej temperatury. Przyklejamy je, gdy w tandoor nie ma już czerwonych węgli, ale tylko popiół.

Smacznego!

471 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page