top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraEgzotyczne Grille

Jaki model Tandoor wybrać?

Jaki model Tandoor wybrać?

Spróbujmy pomóc to rozgryźć.


Dość konwencjonalnie, ale można te pieczy podzielić na 3 grupy.

Mały. Nomad, Don, Hunter, Esaul.

Średni. Aladdin Mini, Big, Skif, Ataman

Wielki. Dastarkhan, Eastern, Aladdin.


Jakie czynniki wpływają na wybór Tandoor.

1.Sposób użycia.

Gdzie będzie używany Tandoor? Czy będzie on stacjonował na Twojej działce lub podwórku, czy planujesz zabrać go na wycieczki, gdy podróżujesz kamperem lub samochodem?

Oczywiście, jeśli Tandoor jest mobilny, musisz wybrać model z grupy "mały". Nomad lub Don można ręcznie przenieść samodzielnie, żeby przenieść Huntera i Esaula - będziesz już potrzebować pomocy.


2.Czy chcesz mieć możliwość eksperymentowania z różnymi kratkami, miskami, hakami, kamieniami szamotowymi, rusztami, kociołkami do Tandoor, gotowania różnych potraw w różnych naczyniach?

Jeśli czerpiesz przyjemność z eksperymentów kulinarnych, z czasem chcesz wypróbować wszystkie możliwe sposoby gotowania na Tandoor (a niektóre - możesz wymyślić samodzielnie) - lepiej jest wziąć Tandoor z kategorii średnich lub dużych. Ich objętość jest odpowiednio większa, możliwe jest użycie większego zestawu różnych akcesoriów.


3.Czy chcesz użyć Tandoor, aby zrobić jasny akcent w dekoracyjnym projekcie ogrodu lub podwórku?

Naszym skromnym zdaniem wszystkie Tandoor są dziełem sztuki. Ale oczywiście trzeba przyznać, że modele takie jak Aladdin Mini, Skif ze środkowego rzędu, Eastern i Aladdin z "dużych" są z półki górnej.


4.Dla jakiej liczby osób zwykle gotujesz w Tandoor?

W rzeczywistości nawet mały Tandoor może spokojnie nakarmić kampanię od 5 do 6 osób. Jeśli planujesz duże wydarzenia, często masz w domu przyjaciół - wygodniej jest użyć Tandoor średniej lub dużej wielkości.


5.Finansowa strona sprawy. Oczywiste jest, że jest to bardzo ważny czynnik. Nie każdemu stać na Tandoor z grupy średniej, a tym bardziej z dużych. Ale jeśli możesz sobie na to pozwolić - przed tobą otwierają się wszystkie możliwości wyboru Tandoor, który chcesz.


Wybór "Egzotyczne Grille".

Gotujemy w domu na Tandoor Skif. Naszym zdaniem jest to idealny kompromis pod każdym względem. Nie jest mały ani ogromny, ma średnią cenę, jest w stanie spokojnie obsłużyć kampanię przyjaciół 10-12 osób, a jednocześnie jest wygodny w użyciu do gotowania tylko dla członków rodziny.


8576 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page