top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraEgzotyczne Grille

Często pytacie, dlaczego tak bardzo lubimy używać kminek rzymski?W tym poście postanowiliśmy porozmawiać trochę o tej cudownej przyprawie.

Kminek rzymski jest zupełnie nie rzymski. To jest jedna z podstawowych przypraw używanych w Azji Środkowej (Uzbekistan, Tadżykistan, Kirgistan itp.), a także w Indiach i Iranie.


Ta przyprawa ma różne nazwy: kminek rzymski, kumin, zira, kminek indyjski.


Kminek rzymski wygląda bardzo podobnie do zwykłego kminku. Ponadto istnieje zamieszanie w nazwach, w wyniku czego w wielu książkach kuchni orientalnej można przeczytać, że kminek jest dodawany do potraw mięsnych. Pamiętaj, że zwykle jest to błąd tłumaczenia. W rzeczywistości jest używany kminek rzymski, który nie ma nic wspólnego ze zwykłym kminkiem.


Kminek rzymski jest czarny (środkowoazjatycki) albo żółty (indyjski). Czarny kupić w Polsce praktycznie nie da się. Ale żółty indyjski można kupić w prawie każdym dużym supermarkecie. Pod względem smaku i aromatu te 2 odmiany różnią się znacznie (jak na przykład różne odmiany jabłek).


Ale każda z tych odmian idealnie komponuje się z mięsem, szczególnie pieczonym, a także potrawami z ryżu. To aromat tej przyprawy wypełnia potrawy niepowtarzalnym orientalnym smakiem. Należy pamiętać, że kminek rzymski ma swój bogaty i wyrazisty aromat, więc trzeba uważać żeby nie przesadzić (ktoś lubi wyrazisty smak przyprawy, a ktoś bardziej wole ledwo wyczuwalnych odcieni kminku rzymskiego w mięsie i ryżu), więc ilość dodawanej przyprawy należy wybrać samodzielnie, w zależności od preferencji smakowych.


Tutaj są przykłady naszych przepisów z używaniem kminku rzymskiego.


44 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page